Balustrada balkonowa, tarasowa, schodowa – jak wybrać?

Znajdują się wszędzie, jednak najczęściej zwracamy na nie uwagę dopiero w momencie, kiedy poszukujemy rozwiązania dla siebie. Balustrady balkonowe, tarasowe i schodowe mogą również przykuwać wzrok w sytuacjach, w których są wyjątkowo eleganckie i wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Spraw, żeby Twoje poręcze były wykonane w taki sposób, aby uatrakcyjniać wnętrza oraz zapewniać bezpieczeństwo.

Balustrada balkonowa, tarasowa oraz schodowa

Jak wybrać jak najlepszy wariant i czemu jest to konieczne? Przede wszystkim, barierka z poręczą służy nie tylko jako zabezpieczenie, ale również jako pomoc podczas wchodzenia. Niejedna starsza lub zmęczona całym dniem pracy osoba doceni fakt, że może złapać się poręczy, która pomoże przy wchodzeniu po schodach do domu czy sklepu.

Barierki koniecznie znaleźć muszą się również we wszelkiego rodzaju przejściach, balkonach, tarasach czy innych miejscach publicznych – a ich obecność w tego typu miejscach regulują m.in. przepisy BHP. Mówią one o tym, że każda powierzchnia, która znajduje się na wysokości co najmniej metra powyżej drogi, ulicy czy chodnika musi być odpowiednio zabezpieczona. Warto więc zdecydować się na usługi firmy, która nie tylko zadba o piękny wygląd wykonywanego produktu, ale również będzie zaznajomiona z przepisami mówiącymi o dokładnych wymiarach barierek.

Balustrada jako dodatkowa dekoracja

Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, barierki mogą pełnić również dodatkowe funkcje dekoracyjne. Balkon lub taras pięknie będzie prezentował się na tle naszego domu lub biura, jeśli będzie dopasowany kolorystycznie oraz stylistycznie. Odpowiednie płytki to nie wszystko – konieczne jest również skorzystanie ze trwałych i eleganckich balustrad.

Nasze rozwiązania polecamy również do schodów – zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz! Stalowe, z wypełnieniem ze szkła, pozwolą na stworzenie modnego loftowego wykończenia.

Nasze propozycje balustrad to m.in. rozwiązania ze zwykłej stali, która jest znacznie tańsza niż nierdzewna. Barierki tarasowe wykończone są ocynkiem oraz zabezpieczeniem antykorozyjnym. Malowane są one proszkowo, co sprawia, że kolor wybrany z naszej bogatej palety jest trwały i nie wymaga odnawiania – zarówno wewnątrz, na klatce schodowej, czy na zewnątrz, na balkonie.

Z TECH-MAK zadbasz o jak najlepsze rozwiązania do swojego domu – zapraszamy!