Czy szklane drzwi balustrady są bezpieczne?

Modne i nowoczesne rozwiązania aranżacyjne bardzo często przykuwają wzrok, niemniej jednak czasami możemy się zastanawiać, czy są one bezpieczne, szczególnie jeśli wykonane są z pozornie “kruchego” materiału. W tym artykule podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, aby wybrać trwałe i bezpieczne szklane drzwi i balustrady.

Rodzaje szkła wykorzystywanego do drzwi i balustrad

Podobnie jak w przypadku innych materiału, tak samo i w tym przypadku, aby uzyskać produkt bezpieczny oraz trwały, liczy się jakość oraz technologia użyta podczas produkcji. Tak, więc jeśli chcemy, aby nasze balustrady i drzwi zawierały odpowiedniej jakości elementy szklane, to warto stawiać na doświadczone firmy.

Równie ważny jest wybór właściwego rodzaju szkła, elementy do balustrad i drzwi szklanych bardzo często powstają ze szkła hartowanego, które jest niezwykle odporne na wszelkiego rodzaju uderzenia, napięcia i wstrząsy, co jest szczególne ważne w przypadku, gdy posiadamy większe zwierzęta domowe, czy też drzwi i balustrady mają być zamontowane w domu, w którym mieszkają dzieci.

Technologia stosowana podczas produkcji szkła hartowanego uodparnia je na różnorodne warunku atmosferyczne. A w przypadku ewentualnego pęknięcia nie rozsypują się tylko utrzymują formę. Poza szkłem hartowanym możemy także zdecydować się na warianty antywłamaniowe, zbrojne bądź kuloodporne.

Drzwi i balustrady zewnętrzne oraz wewnętrzne

Tak jak w przypadku drzwi szklanych, tak i przy balustradach możemy zdecydować się montaż zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Warto mieć na uwadze, że elementy szklane drzwi i balustrad zawsze przepuszczają światło.

Co więcej, istnieje możliwość wyboru wybarwienia/wzoru szkła do najpopularniejszych należą m.in. warianty satynowe, z ornamentami, poszarzałe czy też barwione.

Niemniej jednak, jeśli zdecydujesz się np. na metalowe balustrady, które znajdziesz w naszej ofercie, z elementami szklanymi, to nie musisz obawiać się, że szkło będzie niepraktycznym rozwiązaniem, wręcz przeciwnie odpowiedni wybór materiału sprawi, że będzie to świetny i funkcjonalny elementem Twojego domu, firmy, restauracji i wielu innych budynków.