Dlaczego warto wybrać ogrodzenie stalowe

W dzisiejszych czasach wiele osób może zastanawiać się, czy lepiej wybrać wariant droższy, ale trwalszy, czy też tańszy, który posłuży nam krócej. Tyczy się to tak naprawdę wszystkiego – od sprzętów kuchennych, poprzez ubrania, aż po elementy wykończeniowe i budowlane. O ile wydatek związany z kupieniem nowego czajnika czy tostera będzie niższy i każdy z nas będzie mógł pozwolić sobie na lepszy wariant za jakiś czas, gdy obecny tańszy się zepsuje, nie można tego samego powiedzieć o ogrodzeniach stawianych wokół domów czy działek. Wiele osób może się zastanawiać czy wybrać tańszy model drewniany lub z tworzywa, czy stalowy.

Ogrodzenia stalowe i ich zalety

 

Nie można zaprzeczyć – są droższe. Jest to jednak ich jedyna “wada”, ponieważ tak naprawdę górują nad innymi rozwiązaniami w każdym innym aspekcie. Jedną z najbardziej oczywistych zalet jest trwałość takiego produktu. Niezależnie, czy na Twoim podwórku bawią się dzieci, które rzucają do siebie lub kopią piłkę, która regularnie uderza w płot, czy może masz ukochanego czworonoga, który opiera się łapkami i pazurami na płocie, gdy widzi, że wracasz do domu – ogrodzenie stalowe będzie odporne na wygięcia, zadrapania i silne uderzenia.

Stal jest lepsza niż tworzywo lub drewno

 

Czym jeszcze wyróżniają się proponowane przez nas ogrodzenia? Warto wspomnieć, że są one bardziej odporne na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, grad, zawilgotnienia czy, co szczególnie ważne w Polsce, wysokie temperatury ujemne. Drewniane propozycje mogą się rozwarstwiać i próchnieć, natomiast te z tworzywa sztucznego czy plastiku często pękają, tracą kolory oraz brzydko matowieją. Oczywiście, jeśli Wasz metalowy płot nie jest odpowiednio zabezpieczony, może on być narażony na korozje – dlatego nasze ogrodzenia pokrywamy warstwą ocynku ogniowego. To zabezpieczenie antykorozyjne stali pozwala cieszyć się doskonałym wyglądem płotu przez wiele lat.

W przeliczeniu na lata użytkowania, mimo wszystko tańsze okazują się proponowane przez nas rozwiązania. Nie ma konieczności ich wymiany co kilka lat, dlatego więc tak naprawdę jest to bardziej opłacalne rozwiązanie – przyjazne dla każdej kieszeni!